„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Pomiędzy" Anna Onichimowska Recenzja#24

Hej, witajcie
Mój kolejny eksperyment z polskim autorem. Nie ma co ukrywać zakończony klapą, totalną.
Jest to zbiór opowiadań o ludziach, którzy właśnie są pomiędzy. Pomiędzy tym co normalne,a tym co nie do końca można nazwać normalnym.
Jedyne co ratuje tą książkę, ale nie na tyle aby stała się ciekawa, jest okładka. Ma ona w sobie coś co jest interesujące.
Niestety nie widzę w tej książce nic dzięki czemu  mogłabym komuś ją polecić.
Bardzo się na niej zawiodłam.
Na resztę moich żali zapraszam na kanał (Link do kanału).

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Rok wydania:2012
 Liczba stron: 240
 Moja ocena:0/10

Komentarze