[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Pomiędzy" Anna Onichimowska Recenzja#24

Hej, witajcie
Mój kolejny eksperyment z polskim autorem. Nie ma co ukrywać zakończony klapą, totalną.
Jest to zbiór opowiadań o ludziach, którzy właśnie są pomiędzy. Pomiędzy tym co normalne,a tym co nie do końca można nazwać normalnym.
Jedyne co ratuje tą książkę, ale nie na tyle aby stała się ciekawa, jest okładka. Ma ona w sobie coś co jest interesujące.
Niestety nie widzę w tej książce nic dzięki czemu  mogłabym komuś ją polecić.
Bardzo się na niej zawiodłam.
Na resztę moich żali zapraszam na kanał (Link do kanału).

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Rok wydania:2012
 Liczba stron: 240
 Moja ocena:0/10

Komentarze