„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Black Ice" Becca Fitzpatrick Recenzja #23

Hej, witajcie
Autorka tej książki jest jedną z moich ulubionych autorów. Pokochałam ją za serię "Szeptem" i za Patcha (Ach *_*)
Dziś jednak przychodzę do Was z całkiem inną, bardziej realną niż upadły anioł. Książka ta opowiada historię Britt i Korbie, które wyruszają na wyprawę w góry.
Jednak ich plany nie zostaną do końca zrealizowane, ponieważ w drodze zaskakuje je śnieżyca. Aby nie zamarznąć na śmierć postanawiają poszukać jakiegoś schronienia i przeczekać śnieżycę. I tym sposobem trafiają do chatki, w której zatrzymało się dwóch chłopaków. Niestety oni okazują się przestępcami, którzy biorą je z zakładniczki. Pozwolą im odejść kiedy Britt doprowadzi ich do autostrady.
Czy uda im się ujść z życiem?
Czy będzie tu jakiś happy end?
Przekonajcie się sami;)

Jest to dobra powieść z wieloma wątkami tworząc całość, ale nie obeszło się bez wad. Nie od początku powieść mnie wciągnęła, ale gdy to zrobiła to na całego.  Pod koniec pojawił się wątek ala love story, który niestety zepsuł mi przyjemność z czytania tej książki. Niestety przez to "spadła" w moich oczach.
Pomijając ten wątek podczas czytania irytowało mnie też zachowanie i postępowanie Korby, za to Britt jest jej przeciwieństwem. Niestety i ona zaczęła w pewnych sytuacjach odzwierciedlać zachowanie jej koleżanki.
Więcej jak zawsze na moim kanale (Link do kanału)

Pomimo wad książka jest warta uwagi. Polecam ją
"Caz powiedziała mi kiedyś, że jeśli potrafisz siedzieć z kimś w milczeniu, bez żadnego skrępowania, to najlepszy dowód na to, że ta osoba jest ci bliska i czujesz się przy niej swobodnie"
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 400
Moja ocena: 7/10

Komentarze