„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Ciemniejsza strona Greya" E L James Recenzja #22

Hej, witajcie
Jak dobrze pamiętacie, gdy recenzowałam część pierwszą mam wyzwanie, aby przeczytać trylogię Greya. I tak dziś przychodzę z częścią drugą. Czy wypadła podobnie do pierwszej? Przekonajcie się sami;)

Akcja tej części zaczyna się w tym samym momencie co koniec poprzedniej części, czyli rozstanie Any z Grey'em. Rozstaja się, bo Ana nie chce takie związku jaki może jej zaproponować Grey. Po rozstaniu, pomimo tego co mówił na początku ich znajomości, Christian chce Ane odzyskać. (Why?? Christian why?)
Na dodatek postanawia skończyć ze swoim "hobby", aby tylko Anastasia chciała z nim zostać.
Na całe, moje, szczęście ta ksiązka nie jest tylko słodka opowiastka jak to bardzo Grey kocha Ane, a Ana próbuje uratować Greya przed nim samym. Ufff
Pojawia się tu kilka wątków, które mogą zburzyć ten idealny świat Greya i Any. Między innymi pojawia się nowa (dla nas), stara (dla Greya) postać, czyli jego była uległa Lejla. Śledzi ona Anastasie, wie gdzie pracuje, mieszka. Umie dostać się w miejsca, w które nie powinna mieć takiej możliwości. Lejla próbuje dowiedzieć się co takie posiada Ana,że Christian chce z nią być,a nie ma tego ona, bo kiedyś Grey odrzucił jej uczucia.  Są też inne wątki, które burzą idealny świat o nich więcej mówię w recenzji na youtube (Link do kanału).

W tej części poznajemy parę tajemnic Christiana Greya,zrywając tą maskę tajemniczości z pierwszej części. Jednak w tej części, pomimo tytułu, Grey nie jest tak mroczny, ciemny jak w pierwszej. Tu, według mnie przeobraża się w takiego misia, w kryzysowych sytuacjach między nim a Ana. Są momenty, kiedy Grey jest taki jaki był w pierwszej części, ale to zdecydowanie za mało. Mam nadzieje, że w ostatniej części wróci stary, dobry, tajemniczy Christian Grey."-(...)Przez ciebie czuję się...bezradny.
-Nie!(...)Dlaczego?
-Ponieważ jesteś jedyną mi znaną osobą, która jest w stanie mnie naprawdę zranić."


 Trzymajcie się;)
Dane książki:
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 632
Moja ocena: 2/10

Komentarze

 1. ta ksiązka, jak i cała seria grejów, jest totalną porażką fabularno-stylistyczno-tekstową. Zenadaaaaaaa.

  pozdrawiam,
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie przy tej serii trzyma wyzwanie, którego się podjęłam;(

   Usuń

Prześlij komentarz