[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Ciemniejsza strona Greya" E L James Recenzja #22

Hej, witajcie
Jak dobrze pamiętacie, gdy recenzowałam część pierwszą mam wyzwanie, aby przeczytać trylogię Greya. I tak dziś przychodzę z częścią drugą. Czy wypadła podobnie do pierwszej? Przekonajcie się sami;)

Akcja tej części zaczyna się w tym samym momencie co koniec poprzedniej części, czyli rozstanie Any z Grey'em. Rozstaja się, bo Ana nie chce takie związku jaki może jej zaproponować Grey. Po rozstaniu, pomimo tego co mówił na początku ich znajomości, Christian chce Ane odzyskać. (Why?? Christian why?)
Na dodatek postanawia skończyć ze swoim "hobby", aby tylko Anastasia chciała z nim zostać.
Na całe, moje, szczęście ta ksiązka nie jest tylko słodka opowiastka jak to bardzo Grey kocha Ane, a Ana próbuje uratować Greya przed nim samym. Ufff
Pojawia się tu kilka wątków, które mogą zburzyć ten idealny świat Greya i Any. Między innymi pojawia się nowa (dla nas), stara (dla Greya) postać, czyli jego była uległa Lejla. Śledzi ona Anastasie, wie gdzie pracuje, mieszka. Umie dostać się w miejsca, w które nie powinna mieć takiej możliwości. Lejla próbuje dowiedzieć się co takie posiada Ana,że Christian chce z nią być,a nie ma tego ona, bo kiedyś Grey odrzucił jej uczucia.  Są też inne wątki, które burzą idealny świat o nich więcej mówię w recenzji na youtube (Link do kanału).

W tej części poznajemy parę tajemnic Christiana Greya,zrywając tą maskę tajemniczości z pierwszej części. Jednak w tej części, pomimo tytułu, Grey nie jest tak mroczny, ciemny jak w pierwszej. Tu, według mnie przeobraża się w takiego misia, w kryzysowych sytuacjach między nim a Ana. Są momenty, kiedy Grey jest taki jaki był w pierwszej części, ale to zdecydowanie za mało. Mam nadzieje, że w ostatniej części wróci stary, dobry, tajemniczy Christian Grey."-(...)Przez ciebie czuję się...bezradny.
-Nie!(...)Dlaczego?
-Ponieważ jesteś jedyną mi znaną osobą, która jest w stanie mnie naprawdę zranić."


 Trzymajcie się;)
Dane książki:
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 632
Moja ocena: 2/10

Komentarze

 1. ta ksiązka, jak i cała seria grejów, jest totalną porażką fabularno-stylistyczno-tekstową. Zenadaaaaaaa.

  pozdrawiam,
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie przy tej serii trzyma wyzwanie, którego się podjęłam;(

   Usuń

Prześlij komentarz