„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Krew Aniołów" Nalini Singh Recenzja #112

Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która w swojej historii ma anioły. Ale nie te dobre, tylko bardziej okrutne, brutalne, władcze. 

Główną bohaterką tej historii jest Elena, Łowca wampirów, która dostaje zlecenie dość niezwykłe. Niezwykłe już po tym kto je zleca, a zleca nie byle kto tylko sam Archanioł Rafaela. A zadanie polega na znalezieniu zbuntowanego Archanioła. Jak to wszystko się skończyło? Przeczytajcie sami;)
Mamy tu anioły, które tworzą wampiry. Po to, aby mieć sługi na swoich usługach.  

Ale wracając do głównych bohaterów mamy tu niezwykle okrutnego, niebezpiecznego, aroganckiego i bardzo pewnego siebie Archanioła oraz uzdolniona, sympatyczna Łowczyni, która nie jest potulną owieczką. Ci dwoje w tej książce tworzą duet idealny pełen humoru i ciekawych, ironicznych  sytuacji.  
Fabuła jest trochę pokręcona, ale nie przeszkadza to w szybkim czytaniu tej książki. Mamy tu humor, ironie. Przeszkadzają mi tu trochę te wątki erotyczne, które przeszkadzają mi w odbiorze całej historii.
Oprócz tych dwójce bohaterów dla mnie fajnym urozmaiceniem tej historii jest szefowa Eleny, Sara. Jest ona fajnym dodatkiem do relacji tej dwójce.
Po przeczytaniu tej historii mam niedosyt, więc na pewno niedługo sięgnę po kolejną część ;)
Ja polecam przeczytać tą historię, warta uwagi. Bo duet bohaterów jest idealny;)"Czasami zło podkradało się niczym niepozorny złodziej, by ukraść to, co człowiek cenił najbardziej, pozostawiając jedynie echo rozbrzmiewające w pustce."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Dwójka bez Sternika
 Rok wydania: 2010
Liczba stron: 352
Moja ocena: 9/10

Komentarze

Prześlij komentarz