[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Wózkiem przez świat” Zbigniew Graczyk Recenzja #109

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, którą mogłam przeczytać dzięki portalowi Czytam Pierwszy (link do poratlu)
Jest to książka, która opowiada o pokonywaniu własnych słabości. Aby spełniać marzenia trzeba tylko uwierzyć, że się da. Pan Zbigniew opisuje swoje podróże, które odbywa pomimo tego, że siedzi na wózku.
Mamy tu historie jego życia. Pokazuje czytelnikom jak żyć pełniom życia pomimo przeciwności losu.  Dzięki niemu możemy poznać kraje, które odwiedził.  Książka śmieszy, ale też wzrusza.  Chodź nie lubię biografii, ta mnie w swój świat wciągnęła. Dzięki tej książce poczułam się jak dobra znajoma pana Zbigniewa, która razem z nim odwiedziła te wszystkie kraje.
Polecam przeczytać tą książkę każdemu. Warto poświęcić na nią swój czas, bo to co ma ona do zaoferowania jest ponadczasowe.  

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam ;)"Toczę walkę z samym sobą każdego dnia, pokonując wewnętrzne bariery. I chyba jestem w tej swojej waleczności mocno zahartowany. A im trudniejszą pokonuję drogę, tym osiągam większą satysfakcję"
 Trzymajcie się;)

Dane książki:
 Wydawnictwo: Ridero
 Rok wydania: 2017
Liczba stron: 296
Moja ocena:10/10
Książka w formie e-booka

Komentarze