[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Czasami kłamię" Alice Feeney Recenzja #111

Hej, witajcie


Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która nie jest fantastyką.
Książka ta opowiada historie Amber, asystentki pracującej w rozgłośni. Ma męża, z  którym nie do końca jej się dobrze układa oraz siostrę, którą kocha bezgranicznie. Nie ma za wielu znajomych, a jej życie kręci się miedzy pracą a domem. 


Pewnej nocy ulega wypadkowi, którego konsekwencją jest jej aktualna śpiączka. Podczas przebłysków świadomość dochodzi do wniosku, ze ten wypadek nie do końca był przypadkowy. Jest pewna osoba, która próbuje jej zaszkodzić.
Kim ona jest? I czy na pewno wszystko czego się dowiadujemy jest prawdę? Przekonajcie się sami;)

Mamy tu dwie osie czasowe: aktualną czyli Amber leżąca na szpitalnym łóżku, która wszystko słyszy ale nic nie może zrobić, a także to co działo się przed wypadkiem. Ale oprócz tego jest jeszcze Amber, która czyta pamiętnik z dzieciństwa. Wszystko jest ze sobą powiązane i wymieszane i dzięki temu poznajemy fakty, które nie do końca mogą być prawdą. 
Podczas odkrywania nowych faktów, byłam całkowicie zdezorientowana i nie umiałam do końca ustalić co tu się właściwie dzieje. Gdy już myślałam, ze sobie wszystko poukładałam, przychodził kolejny fakt, który mi to wszystko burzył.  A koniec totalnie wbił mnie w fotel i siedziałam tak z rozdziawioną buzią i z pytaniem w głowie ale jak to możliwe??
Książkę czyta się bardzo szybko, bo wciąga w swój świat od pierwszych stron i trzyma do ostatniej kropki.
Miała wiele pytań, na które dostałam odpowiedzi, ale nie takie na jakie liczyła. Wielkie ukłony dla autorki. To była świetna przygoda.
Jak najbardziej polecam przeczytać i odkryć sekrety Amber, bo Amber czasami kłamię ;)


:
"Ludzie to nie lustra, nie widzą cię tak, jak ty sam siebie postrzegasz."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 400
Moja ocena:10/10

Komentarze

  1. Słyszałam już kilka pozytywnych opinii na temat tej książki, także jestem skłonna dać jej szansę. :)
    Pozdrawiam,
    Niko z Zainfekowana książka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz