[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker” Leanna Renee Hieber Recenzja #110

Hej, witajcie

Dziś  mam dla Was recenzję książki, która posiada wiele tajemniczości i niedopowiedzeń.
Główną bohaterką tej historii jest Percym, która ma pewien dar.  Zostaje przyjęta do Akademii Ateńskiej z warunkiem, że zaliczy wszystkie przedmioty bardzo dobrze. Jednak ma problemy z matematyką. Kolejnymi jak dla mnie głównymi bohaterami są dyrektorka Akademii Rebecca, Alex nauczyciel matematyki w tej Akademii.


Cała ta historia opiera się na wydarzeniach, które wydarzyły się 20 lat temu. Kiedy 6 dzieci otrzymuje dary, a także przepowiedni objawienia się bogini.  Dary Bogini dla tych dzieci były przeróżne: moc ognia, intuicja, pamięć, talent artystyczny, dar uzdrawiania oraz dar związany z sercem.

Co ma z tym wszystkim wspólnego Percy?  Czy przyjaciele odkryją swoją boginie w ludzkiej postaci? Przekonajcie się sami ;)
Pomimo tego, ze jest to historia, która ma w sobie humor, fajny pomysł na fabułę, ciekawe postacie. Niestety znudziła mnie swoją historią. Za mało się dzieje jak na taką objętość książki.  Dopiero na końcu tak naprawdę się w tą historię wciągnęłam.
Plusem tej historii są bohaterowie. Są tu dojrzali bohaterowie, nie idealni ale bez tych problemów wieku nastoletniego.
Niestety historia kręci się, w większości,  wokół tematu : „kiedy pojawi się ta siódma?”, Co po paru stronach staje się nudne.
Mam nadzieje, ze koniec dał początek drugiemu, lepszemu tomowi tej historii.
Czy polecam?
Tak, bo cały pomysł na tą historię jest świetny, koniec daje nadzieje na lepszą część. Więc jeśli lubicie mistyczne, mroczne historię z duchami w tle to polecam. Tylko uważajcie, bo strasznie się dłuży. „Zapamiętaj sobie, żywi czy martwi, wszyscy czegoś szukamy.”
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 360
Moja ocena:6/10

Komentarze