„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker” Leanna Renee Hieber Recenzja #110

Hej, witajcie

Dziś  mam dla Was recenzję książki, która posiada wiele tajemniczości i niedopowiedzeń.
Główną bohaterką tej historii jest Percym, która ma pewien dar.  Zostaje przyjęta do Akademii Ateńskiej z warunkiem, że zaliczy wszystkie przedmioty bardzo dobrze. Jednak ma problemy z matematyką. Kolejnymi jak dla mnie głównymi bohaterami są dyrektorka Akademii Rebecca, Alex nauczyciel matematyki w tej Akademii.


Cała ta historia opiera się na wydarzeniach, które wydarzyły się 20 lat temu. Kiedy 6 dzieci otrzymuje dary, a także przepowiedni objawienia się bogini.  Dary Bogini dla tych dzieci były przeróżne: moc ognia, intuicja, pamięć, talent artystyczny, dar uzdrawiania oraz dar związany z sercem.

Co ma z tym wszystkim wspólnego Percy?  Czy przyjaciele odkryją swoją boginie w ludzkiej postaci? Przekonajcie się sami ;)
Pomimo tego, ze jest to historia, która ma w sobie humor, fajny pomysł na fabułę, ciekawe postacie. Niestety znudziła mnie swoją historią. Za mało się dzieje jak na taką objętość książki.  Dopiero na końcu tak naprawdę się w tą historię wciągnęłam.
Plusem tej historii są bohaterowie. Są tu dojrzali bohaterowie, nie idealni ale bez tych problemów wieku nastoletniego.
Niestety historia kręci się, w większości,  wokół tematu : „kiedy pojawi się ta siódma?”, Co po paru stronach staje się nudne.
Mam nadzieje, ze koniec dał początek drugiemu, lepszemu tomowi tej historii.
Czy polecam?
Tak, bo cały pomysł na tą historię jest świetny, koniec daje nadzieje na lepszą część. Więc jeśli lubicie mistyczne, mroczne historię z duchami w tle to polecam. Tylko uważajcie, bo strasznie się dłuży. „Zapamiętaj sobie, żywi czy martwi, wszyscy czegoś szukamy.”
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 360
Moja ocena:6/10

Komentarze