„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Żelazny król” Julie Kagawa Recenzja#92

Hej, witajcie


Zapraszam Was dziś na książkę, która zachęciła mnie swoją okładką. Sądziłam, że dostanę książkę o wampirach lub wilkołakach, ale bardzo się myliłam.

Główna bohaterką tej historii jest Meghan, która jest dość pechową dziewczyną. Zraża wszystkich do siebie, jedynym przyjacielem jest Robbie, sąsiad.  Biologiczny ojciec Meghan w dziwnych okolicznościach znika z ich życia.
Meghan wiedzie spokojne życie, które komplikuje się w dniu jej urodzin. Jej 4 letni brat zostaje zamieniony na potwora. A Meghan odkrywa pewną tajemnicę. Kim jest Meghan? Gdzie zniknął jej brat? Tego się dowiedzcie sami;)

Na początku ta książka trochę  mnie nudziła, ale potem tak się zakręciła, że z chęcią chce przeczytać dalszą cześć.
Co do bohaterów?
Meghan jest bardzo wybuchową osoba, której w jednej chwili wali się cały świat. Podoba mi się jej zachowanie, ze nie przyjmuje tego spokojnie typu :”o naprawdę? Super!”. Tylko niedowierza, czyli zachowuj się tak jak normalny człowiek.  Jest też Robbie’go, który z jednej strony jest przewodnikiem, z drugiej obrońcą lecz nie do końca spełnia dobrze te funkcje. Irytował mnie w pewnych sytuacjach, w innych był dla mnie bohaterem. No i mamy tajemniczego Ash’a, który jest mrocznym, seksownym osobnikiem.

Książka z humorem oraz z subtelnym wątkiem romantycznym. Czyta się ją bardzo szybko, bo fabuła wciąga w swój świat.
Zauważyłam lekkie porównania do innych książek, które kiedyś czytałam. ale jest to w tak niewielkim stopni, że mogę wybaczyć.

Książkę jak najbardziej polecam przeczytać, a ja zaczynam poszukiwania drugiej części;)
"- No i co z tego? [...] Mówisz mi, że nie zdradzę przyjaciół i rodziny. Jeśli to słabość, to chcę taką mieć"
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
Liczba stron:352
 Moja ocena:8/10

Komentarze

 1. Pamiętam jak czytałam ją kilka lat temu i bardzo mi się podobała, ale później niestety dowiedziałam się, że wydawnictwo nie wydało reszty tomów poza drugim. I musiałam pożegnać się z tą historią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie to wkurza, zaczynają serię i jej nie kończą ;(
   Czas nauczyć się czytać po angielsku,a tak nie lubię fantastyki czytać po angielsku;(

   Usuń

Prześlij komentarz