„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Cesarzowa kart” Kresley Cole Recenzja #93

Hej, witajcie
Witajcie, dziś mam dla Was recenzję książki, która zaintrygowała mnie hasłem:” Chodź, dotknij... Ale pamiętaj, że za to zapłacisz.”.

Książka opowiada historię Evangeline, która została obdarzona pewnym darem. Widzi to co się stanie w przyszłości. Nikt jej w to nie wierzy, nawet trafia przez to d psychiatryka.
Po lecie spędzonym w psychiatryku wraca, ale jej wizję nie znikają, a nawet zaczynają się sprawdzać. Evie musi zacząć dawać sobie radę w dość niebezpiecznym świecie, a także zaczyna coraz więcej dowiadywać się o sobie.
Co odkryje? Czy jest ta przyszłość? Czy da sobie radę? A także co z tym wszystkim ma wspólnego tarot? Tego dowiecie się sami czytają tą książkę.

Historia wydana w pięknej oprawie. Okładka przyciąga wzrok, zielone strony dodają jej uroku.
Co do fabuły? Wielkie brawa dla autorki za pięknie wykreowany świat, który od początku wciąga, tak że prawie jesteśmy bohaterami tej historii.  Na początku trochę mnie to przynudzało, ale potem wszystko zostało mi wynagrodzone;)

Całą historia jest opowieścią głównej bohaterki pewnej osobie, która też ma wpływ na tą historię. Jest to świat, który nie ma faworytów, za co ogromny plus. Sami możemy zdecydować komu kibicujemy.
Co do bohaterów?
Evie na początku była dla mnie rozpieszczonym dzieckiem, ale podczas całej historii dorasta i dojrzewa.
Drugim bohaterem, na którego zwróciłam uwagę jest Jackson. W wielu sytuacjach ratuje sytuacje i nie przeszkadza mi głupota Evie. Bez niego historia wiele by straciła.
Czy polaczy ich jakieś uczucie? tego musicie przekonać się sami;)
Książkę czyta się szybko, bohaterowie fajnie się kontrastują.
Książka warta uwagi. Ma świetną, trzymająca w napięciu fabułę. A koniec daje tylko smaczek tego co może wydarzyć się w kolejnym tomie, którego na marginesie bardzo pragnę.

Polecam każdemu, nie tylko młodzieży ;p
"
- Wszystko ci opowiem. Całą moją historię. Postaram się przypomnieć sobie jak najwięcej. Tylko że... Moja wersja wydarzeń niekoniecznie musi być tą prawdziwą."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Moondrive
 Rok wydania:2017
 Liczba stron: 424
Moja ocena:10/10

Komentarze

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a brzmi dosyć ciekawie. To zdecydowanie moje klimaty. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz