[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść” Jarosław Prusiński Recenzja #100

Hej, witajcie

Książkę, którą miałam przyjemność poznać dzięki świetnemu konkursowi „Brakująca Litera”.
Książka zaciekawiła mnie swoim opisem na tyle, że przełamałam swoją niechęć do czytania na telefonie i nie żałuje. Szkoda, że nie mogę jej postawić na mojej półce.  
Opowiada głównie historię Obcego, który zostaje uratowany przez mieszkańców grodu. Nikt nie wie kim on jest, ani co robił w pobliskim lesie. Dostaje wikt i opierunek od pewnej wdowy i jej dwóch córek.  Obecność Obcego namiesza w życiu mieszkańców tego grodu. Kim on jest ? Czy jest w niebezpieczeństwie? Tego dowiecie się czytając tą książkę.
Autor przedstawia trochę inna przeszłość naszego państwa niż to co uczą nas na lekcjach historii. Ale jest to takie tło do głównego wątku czyli kim i jak tu znalazł się Obcy, a także wątek miłosny.
Co do bohaterów?
Są oni bardzo prości, nie trzeba zastanawiać się kto jest zły a kto dobry. Jednak każdy z nich posiada swoje charakterystyczne cechy.  Cieszę się, że autor nie wykreował tu żadnych niezniszczalnych superbohaterów.
Akcja toczy się tu w dobrym tempie: nie za szybko i nie za wolno. Niektóre dialogi doprowadzają do śmiechu inne przerażają.  Chodź koniec był bardzo przewidywalny to całość jest świetną historią.
Jest to kolejna polska książka, która przypadła mi to gustu.
Polecam ją przeczytać. Jest to książka, która nie pozwoli się wam nudzić.  Polecam;)

Dziękuje autorką „Brakującej Litery”(Link do bloga), że mogła tą książkę przeczytać.
" Dobrze, że mi tym mieczem nie kazał głowy obciąć - odparł Obcy lekko zawiedziony. - Byłoby zakażenie jak nic."


 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Wydawnictwo Internetowe E-bookowo.pl
 Rok wydania:2017
 Liczba stron: 290
Moja ocena:10/10

Komentarze