[PRZEDPREMIEROWO]„Efekt Susan” Peter Høeg Recenzja #150

Obraz
Hej, witajcie

Dziś mam dla Was recenzję książki, która mnie bardzo zaintrygowała.  Zaczynając od okładki a kończąc na opisie.
Nie będę tu opowiadać fabuły tej historii, bo mogłabym powiedzieć coś co zepsuje Wam lekturę tej książki. A warto ją przeczytać ;)
Główną bohaterką tej historii, a zarazem narratorką jest Susan. Wykształcona, inteligentna kobieta, która jest matką, żoną i kochanką. Swoją wiedzę wykorzystuje, aby najbliższym było lepiej.  Jednak Susan posiada pewien dar, który bardzo chcą wykorzystać bezlitośni ludzie.  Susan, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie musi dowiedzieć się jak najwięcej o Komisji Przyszłości. Jest to bardzo tajemnicza organizacja.
Czy jej się uda? Czy zdobędzie potrzebne informacje? tego przekonajcie się sami ;) Susan jest taką bohaterką, którą nie od początku darzyłam sympatia. Jednak gdy poznaje ją bliżej. Jej sytuację, jej przeszłość zaczyna darzyć ją większą sympatią.  Jest to bardzo zdeterminowana osoba, która dla swojej rodziny…

„Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść” Jarosław Prusiński Recenzja #100

Hej, witajcie

Książkę, którą miałam przyjemność poznać dzięki świetnemu konkursowi „Brakująca Litera”.
Książka zaciekawiła mnie swoim opisem na tyle, że przełamałam swoją niechęć do czytania na telefonie i nie żałuje. Szkoda, że nie mogę jej postawić na mojej półce.  
Opowiada głównie historię Obcego, który zostaje uratowany przez mieszkańców grodu. Nikt nie wie kim on jest, ani co robił w pobliskim lesie. Dostaje wikt i opierunek od pewnej wdowy i jej dwóch córek.  Obecność Obcego namiesza w życiu mieszkańców tego grodu. Kim on jest ? Czy jest w niebezpieczeństwie? Tego dowiecie się czytając tą książkę.
Autor przedstawia trochę inna przeszłość naszego państwa niż to co uczą nas na lekcjach historii. Ale jest to takie tło do głównego wątku czyli kim i jak tu znalazł się Obcy, a także wątek miłosny.
Co do bohaterów?
Są oni bardzo prości, nie trzeba zastanawiać się kto jest zły a kto dobry. Jednak każdy z nich posiada swoje charakterystyczne cechy.  Cieszę się, że autor nie wykreował tu żadnych niezniszczalnych superbohaterów.
Akcja toczy się tu w dobrym tempie: nie za szybko i nie za wolno. Niektóre dialogi doprowadzają do śmiechu inne przerażają.  Chodź koniec był bardzo przewidywalny to całość jest świetną historią.
Jest to kolejna polska książka, która przypadła mi to gustu.
Polecam ją przeczytać. Jest to książka, która nie pozwoli się wam nudzić.  Polecam;)

Dziękuje autorką „Brakującej Litery”(Link do bloga), że mogła tą książkę przeczytać.
" Dobrze, że mi tym mieczem nie kazał głowy obciąć - odparł Obcy lekko zawiedziony. - Byłoby zakażenie jak nic."


 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Wydawnictwo Internetowe E-bookowo.pl
 Rok wydania:2017
 Liczba stron: 290
Moja ocena:10/10

Komentarze