[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Basza smaku” Saygın Ersin Recenzja #103

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzja książki, którą mogłam przeczytać dzięki portalowi czytam pierwszy.pl (Link do portalu)


Książka opowiada historię Kucharza, dość tajemniczego bohatera. Dostaje on zaszczyt gotowania w kuchni pałacowej. Co dla wielu było by wielkim zaszczytem, dla niego nie jest. Ta nominacja jest kolejnym punktem w jego planie zemsty. Na kim? Dlaczego? Dowiecie się tego czytając książkę;)


Jak już wspominałam główny bohater tej książki jest bardzo tajemniczy. Więcej dowiemy się o gotowaniu, duszeniu potraw niż o Kucharzu. Ja na początku czytania tej książki miałam taką myśl, że Kucharz to jego imię, a nie tylko fach. Jest on bardzo utalentowaną osobą, już jako dziecko potrafił rozróżniać wyśmienite potrawy od tych złych. Jest on tytułowym Baszą Smaku, a kim dokładnie jest Basza Smaku przeczytajcie sami ;)

Bardzo wielkie ukłony dla autora za zachowanie równowagi między przeszłością a teraźniejszością. Przechodzi to tak płynnie, a jednocześnie wiem dokładnie, w którym miejscu się znajduje. Co mnie bardzo cieszy, bo nie lubię się „gubić” w historii.
Kolejne ukłony za samą kreację głównego bohatera, który nie jest indywidualnością. Ważne, dla postrzegania głównego bohatera, są osoby które pojawiają się w jego życiu. One dopełniają całą postać. co jest dla mnie nowością, ale bardzo przypadło mi do gustu.
Pomimo, ze nie są to moje klimaty, bardzo mi się ta powieść spodobała, a wręcz urzekła mnie ta historia.

Jeśli chcecie się przenieść w ten świat smaków i zapachów sięgnijcie po tą książkę. Polecam z całego serca ;))

"W tym okresie był tak naiwny, że nie zdawał sobie sprawy, iż wiele ludzkich nieszczęść bierze się z wyobraźni, a łańcuchy, które dla siebie wykuwamy, stają się cięższe, im dłużej je nosimy."


 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
 Rok wydania:2018
 Liczba stron: 384
Moja ocena:10/10Komentarze