„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Basza smaku” Saygın Ersin Recenzja #103

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzja książki, którą mogłam przeczytać dzięki portalowi czytam pierwszy.pl (Link do portalu)


Książka opowiada historię Kucharza, dość tajemniczego bohatera. Dostaje on zaszczyt gotowania w kuchni pałacowej. Co dla wielu było by wielkim zaszczytem, dla niego nie jest. Ta nominacja jest kolejnym punktem w jego planie zemsty. Na kim? Dlaczego? Dowiecie się tego czytając książkę;)


Jak już wspominałam główny bohater tej książki jest bardzo tajemniczy. Więcej dowiemy się o gotowaniu, duszeniu potraw niż o Kucharzu. Ja na początku czytania tej książki miałam taką myśl, że Kucharz to jego imię, a nie tylko fach. Jest on bardzo utalentowaną osobą, już jako dziecko potrafił rozróżniać wyśmienite potrawy od tych złych. Jest on tytułowym Baszą Smaku, a kim dokładnie jest Basza Smaku przeczytajcie sami ;)

Bardzo wielkie ukłony dla autora za zachowanie równowagi między przeszłością a teraźniejszością. Przechodzi to tak płynnie, a jednocześnie wiem dokładnie, w którym miejscu się znajduje. Co mnie bardzo cieszy, bo nie lubię się „gubić” w historii.
Kolejne ukłony za samą kreację głównego bohatera, który nie jest indywidualnością. Ważne, dla postrzegania głównego bohatera, są osoby które pojawiają się w jego życiu. One dopełniają całą postać. co jest dla mnie nowością, ale bardzo przypadło mi do gustu.
Pomimo, ze nie są to moje klimaty, bardzo mi się ta powieść spodobała, a wręcz urzekła mnie ta historia.

Jeśli chcecie się przenieść w ten świat smaków i zapachów sięgnijcie po tą książkę. Polecam z całego serca ;))

"W tym okresie był tak naiwny, że nie zdawał sobie sprawy, iż wiele ludzkich nieszczęść bierze się z wyobraźni, a łańcuchy, które dla siebie wykuwamy, stają się cięższe, im dłużej je nosimy."


 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
 Rok wydania:2018
 Liczba stron: 384
Moja ocena:10/10Komentarze