[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Błękitna miłość” S. C. Ransom Recenzja #97

Hej, witajcie
Dziś mam dla Was książkę, która nie jest o wampirach ani wilkołakami, ale z duchami.
Jest to kiszka , która zauroczyła mnie swoją okładką, a także  zaintrygował mnie jej tytuł.  

Główną bohaterką tej książki jest Alex, która właśnie ukończyła szkołę.  Spędza czas ze znajomymi. Podczas jednego takiego wypadu nad rzeka znajduję tajemniczą bransoletkę, która jej się bardzo podoba.  Postanawia zabrać bransoletkę i po oczyszczeniu jej zaczyna ją nosić.  Po pewnym czasie zaczyna widzieć pewnego przystojnego chłopaka, który jest duchem.
Alex zakochuje się w tym duchu, lecz pojawiają się pewne problemy, które nadszarpują jej zaufanie.
Co się tam dalej przeczytajcie sami.

Historia zawarta w książce wciągnęła mnie w swój świat. Tajemnicza historia, w której nawet czytelnik nie wie co jest prawdą a co nie. Błądzimy tak jak główna bohaterka. w historii występują zwroty akcji, które szokują.
Książkę czyta się szybko, bardzo fajny pomysł z połączeniem świata rzeczywistego, ze światem duchów, dzięki amuletowi.
Książka nie jest bez wad. Niestety irytuje mnie głupota głównej bohaterki, którą w pewnych sytuacjach chciałam zabić. I niestety wątek miłosny całkowicie nie dla mnie, ale nadrabia w innych rzeczach.  Z chęcią przeczytam kolejna część tej historii.
Podobało mi się też wyjaśnienie dlaczego niektórzy pozostają duchami.

Pomimo tych wad polecam tą książkę. 


"Dzisiaj jestemMałą błękitną kulką
Z porcelany
Ze szkła"
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania: 2011
Liczba stron: 344
Moja ocena:7/10

Komentarze