„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Błękitna miłość” S. C. Ransom Recenzja #97

Hej, witajcie
Dziś mam dla Was książkę, która nie jest o wampirach ani wilkołakami, ale z duchami.
Jest to kiszka , która zauroczyła mnie swoją okładką, a także  zaintrygował mnie jej tytuł.  

Główną bohaterką tej książki jest Alex, która właśnie ukończyła szkołę.  Spędza czas ze znajomymi. Podczas jednego takiego wypadu nad rzeka znajduję tajemniczą bransoletkę, która jej się bardzo podoba.  Postanawia zabrać bransoletkę i po oczyszczeniu jej zaczyna ją nosić.  Po pewnym czasie zaczyna widzieć pewnego przystojnego chłopaka, który jest duchem.
Alex zakochuje się w tym duchu, lecz pojawiają się pewne problemy, które nadszarpują jej zaufanie.
Co się tam dalej przeczytajcie sami.

Historia zawarta w książce wciągnęła mnie w swój świat. Tajemnicza historia, w której nawet czytelnik nie wie co jest prawdą a co nie. Błądzimy tak jak główna bohaterka. w historii występują zwroty akcji, które szokują.
Książkę czyta się szybko, bardzo fajny pomysł z połączeniem świata rzeczywistego, ze światem duchów, dzięki amuletowi.
Książka nie jest bez wad. Niestety irytuje mnie głupota głównej bohaterki, którą w pewnych sytuacjach chciałam zabić. I niestety wątek miłosny całkowicie nie dla mnie, ale nadrabia w innych rzeczach.  Z chęcią przeczytam kolejna część tej historii.
Podobało mi się też wyjaśnienie dlaczego niektórzy pozostają duchami.

Pomimo tych wad polecam tą książkę. 


"Dzisiaj jestemMałą błękitną kulką
Z porcelany
Ze szkła"
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania: 2011
Liczba stron: 344
Moja ocena:7/10

Komentarze