„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Rozgrywka” J. Sterling Recenzja #84

Hej, witajcie

Dziś mam dla Was recenzję książki, która była moim kolejnym eksperymentem. Mogłam ją przeczytać dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

Książka opowiada historię Cassie, która po 2 latach spędzonych w college’u przenosi się na studia. Poznaje tam Jacka, którego dewizą jest : nigdy nie spać dwa razy z tą samą dziewczyną.
Gdy Jack poznaje Cassie, za wszelką cenę postanawia się z nią umówić. Czy Cassie ulegnie urokowi Jacka? I co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonajcie się sami ;))

Książkę wzięłam z powodu opisu na okładce „ On jest rozgrywką, w którą ona jeszcze nie grała”.  Zaintrygowało mnie to, więc dlatego ta książka trafiła w moje ręce. Jest to lekka, lecz zaskakująca historia. Fajna odskocznia od cięższych książek. Idealna na jeden/dwa wieczory, na rozluźnienie po ciężkim dniu. 
Znalazłam podobieństwo relacji miedzy Cassie i Jackiem, a Daemon’em i Katy z serii Lux. Co w sumie mi nie przeszkadzało.

Niestety fabuła w pewnych momentach była bardzo przewidywalna, łatwo można było domyślić się co się dalej stanie. Jednak zakończenie mnie zaskoczyło. Nic nie zapowiadało go co mnie cieszy i na pewno przeczytam drugą część. Pomimo przewidywalnej fabuły przepadłam w tej historii. Cieszyłam się i smuciłam z głównymi bohaterami. Przeklinałam ich postępowanie, a także chwaliłam za determinację.
Co do bohaterów. Bardzo dobrze rozumiem postępowanie Cassie, rozumiem dlaczego myśli tak a nie inaczej. Co do Jacka nie do końca jeszcze gio rozgryzłam, ale mam nadzieję że niedługo to zrobię. Są oni dla mnie bardzo ludzcy, popełniają błędy, złe decyzję. Mogą oni być moimi przyjaciółmi, który kibicuje lub nie ;pp

Polecam przeczytać tą książkę przeczytać.  Warto;))

"Wcisnął mi w dłoń serwetkę i odszedł bez słowa. Zaczęłam ją rozkładać i wtedy zobaczyłam na niej napis: "#23 na boisku, #1 w twoim sercu"."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: SQN
 Rok wydania: 2017
 Liczba stron:' 304
 Moja ocena:8/10

Komentarze