[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Rozgrywka” J. Sterling Recenzja #84

Hej, witajcie

Dziś mam dla Was recenzję książki, która była moim kolejnym eksperymentem. Mogłam ją przeczytać dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

Książka opowiada historię Cassie, która po 2 latach spędzonych w college’u przenosi się na studia. Poznaje tam Jacka, którego dewizą jest : nigdy nie spać dwa razy z tą samą dziewczyną.
Gdy Jack poznaje Cassie, za wszelką cenę postanawia się z nią umówić. Czy Cassie ulegnie urokowi Jacka? I co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonajcie się sami ;))

Książkę wzięłam z powodu opisu na okładce „ On jest rozgrywką, w którą ona jeszcze nie grała”.  Zaintrygowało mnie to, więc dlatego ta książka trafiła w moje ręce. Jest to lekka, lecz zaskakująca historia. Fajna odskocznia od cięższych książek. Idealna na jeden/dwa wieczory, na rozluźnienie po ciężkim dniu. 
Znalazłam podobieństwo relacji miedzy Cassie i Jackiem, a Daemon’em i Katy z serii Lux. Co w sumie mi nie przeszkadzało.

Niestety fabuła w pewnych momentach była bardzo przewidywalna, łatwo można było domyślić się co się dalej stanie. Jednak zakończenie mnie zaskoczyło. Nic nie zapowiadało go co mnie cieszy i na pewno przeczytam drugą część. Pomimo przewidywalnej fabuły przepadłam w tej historii. Cieszyłam się i smuciłam z głównymi bohaterami. Przeklinałam ich postępowanie, a także chwaliłam za determinację.
Co do bohaterów. Bardzo dobrze rozumiem postępowanie Cassie, rozumiem dlaczego myśli tak a nie inaczej. Co do Jacka nie do końca jeszcze gio rozgryzłam, ale mam nadzieję że niedługo to zrobię. Są oni dla mnie bardzo ludzcy, popełniają błędy, złe decyzję. Mogą oni być moimi przyjaciółmi, który kibicuje lub nie ;pp

Polecam przeczytać tą książkę przeczytać.  Warto;))

"Wcisnął mi w dłoń serwetkę i odszedł bez słowa. Zaczęłam ją rozkładać i wtedy zobaczyłam na niej napis: "#23 na boisku, #1 w twoim sercu"."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: SQN
 Rok wydania: 2017
 Liczba stron:' 304
 Moja ocena:8/10

Komentarze