„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

”Prawdodziejka” Susan Dennard Recenzja #85

Hej, witajcie

Książka, którą poleca sama Sarah J. Maas, więc musiałam ja przeczytać. Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

W książce zawarta jest historią dwóch więziosióstr Safiya’i oraz Iseult. Wpadaj w poważne kłopoty, kiedy w ślad Safi zaczyna podążać  krwiodziej, który chce ją zabić. Safi jest jego wrogiem, ponieważ jest tytułową prawdodziejką.  Nie jest to jedyny wątek w tej historii. Jest w niej o wiele więcej, ale tego dowiedzcie się sami ;))

Mam jeden problem z tą książką.  Podczas czytania jej historii, ciągle wydawało mi się, że gdzieś pominęłam jakiś jeden tom. Zaczynając tą historię trafiamy w środek jakieś akcji, której nie do końca znamy początku.
Jest to fajna, oryginalna opowieść. Z jak dla mnie nową tematyką, która wciągnęłam mnie w swój świat.  Akcja „idzie” równym tempem. Nic mi nie ucieka, wszystkie szczegóły zdarzę wyłapać.
Główne bohaterki są swoimi przeciwieństwami, które tylko razem są kompletne.  Bardzo im kibicowałam i kibicować będę dalej w kolejnej części.
Niestety nie jest to książka, która będzie jedną z moich ulubionych, ale nie jest to też zła książka. Mam z nią problem.

Mam nadzieję, że druga część rozwieje wiele moich wątpliwości.  Pierwsza cześć ma fajny potencja, ale nie do końca dobrze wykorzystany.

Oceniając tą książkę w całości polecam ją, jednak nie mogę zgodzić się tu z rekomendacją pani Sarahy. Ale polecam ją przeczytać i wyrobić swoją opinię na temat tej książki ;)

"To nie wolności pragnęła. Pragnęła w coś wierzyć, w coś, dla czego mogłaby biec na złamanie karku i walczyć z narażeniem życia, ku czemu mogłaby wyciągnąć ręce w każdej sekundzie życia."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 384
Moja ocena: 7/10

Komentarze