[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

”Prawdodziejka” Susan Dennard Recenzja #85

Hej, witajcie

Książka, którą poleca sama Sarah J. Maas, więc musiałam ja przeczytać. Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

W książce zawarta jest historią dwóch więziosióstr Safiya’i oraz Iseult. Wpadaj w poważne kłopoty, kiedy w ślad Safi zaczyna podążać  krwiodziej, który chce ją zabić. Safi jest jego wrogiem, ponieważ jest tytułową prawdodziejką.  Nie jest to jedyny wątek w tej historii. Jest w niej o wiele więcej, ale tego dowiedzcie się sami ;))

Mam jeden problem z tą książką.  Podczas czytania jej historii, ciągle wydawało mi się, że gdzieś pominęłam jakiś jeden tom. Zaczynając tą historię trafiamy w środek jakieś akcji, której nie do końca znamy początku.
Jest to fajna, oryginalna opowieść. Z jak dla mnie nową tematyką, która wciągnęłam mnie w swój świat.  Akcja „idzie” równym tempem. Nic mi nie ucieka, wszystkie szczegóły zdarzę wyłapać.
Główne bohaterki są swoimi przeciwieństwami, które tylko razem są kompletne.  Bardzo im kibicowałam i kibicować będę dalej w kolejnej części.
Niestety nie jest to książka, która będzie jedną z moich ulubionych, ale nie jest to też zła książka. Mam z nią problem.

Mam nadzieję, że druga część rozwieje wiele moich wątpliwości.  Pierwsza cześć ma fajny potencja, ale nie do końca dobrze wykorzystany.

Oceniając tą książkę w całości polecam ją, jednak nie mogę zgodzić się tu z rekomendacją pani Sarahy. Ale polecam ją przeczytać i wyrobić swoją opinię na temat tej książki ;)

"To nie wolności pragnęła. Pragnęła w coś wierzyć, w coś, dla czego mogłaby biec na złamanie karku i walczyć z narażeniem życia, ku czemu mogłaby wyciągnąć ręce w każdej sekundzie życia."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 384
Moja ocena: 7/10

Komentarze