„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Korona przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka Recenzja #106

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, na którą musiałam długo czekać. Lecz to czekanie było tego warte;)
Na samym początku apel do autorek: TAK SIĘ K**** KSIĄŻEK NIE KOŃCZY !!! NIE ZOSTAWIA SIĘ CZYTELNIKA Z POTRZASKANYM I ZDEPTANYM SERCEM!!!
Zacznę tu od okładki, która jest prześliczną, magiczno-zimową okładką. Gdy ją pierwszy raz zobaczyłam aż nie wierzyłam, że to będzie tak piękne. Bardzo pasuje mi ona z tym co się dzieje z Severem.
 P.S. Jeszcze lepiej wygląda na żywo, niż na zdjęciach.

„Koronę” zaczynamy w momencie, gdy Severo trafia do królestwa Białej Damy aby odzyskać swoją ukochaną. Zawiera z nią umowę, która mówi, że Severo dostarczy Białej Damie 8 milionów dusz a wtedy Ari pozostanie w pełnym zdrowiu. Jeśli nie zdrowie Ari będzie się pogarszać.  Gdy Ari z Severem powrócą z królestwa Białej Damy zaczynają swoją podroż „ku lepszemu”.  Jednak na swojej drodze spotkają wiele niebezpieczeństw, nieprzychylnych osób. Czy sobie z tym poradzą? Zapraszam do lektury;)

Mój ukochany Severo, który pozostał mroczny, niebezpieczny taki jaki był w pierwszej części. Ale także stał się troskliwy i opiekuńczy w stosunku do swojej ukochanej. No po prostu ideał ( a w tym przekonaniu utwierdza mnie jedna ze scen;))
Co do Ari czasem naiwna i dziecinna, ale nie brakuje jej uporu i odwagi. Jaka jedyna potrafi udobruchać swojego ukochanego, gdy jego moc za bardzo przejmie kontrole.
Pomimo mojego całego uwielbienia do tej dwójki były momenty kiedy to miałam ochotę im coś zrobić, aby wreszcie się ogarnęli. Ich tajemnice względem siebie dużo namieszają w ich relacji.
Ale tego dowiedzcie się sami ;)


Co do fabuły. Wiele tajemnic, niedopowiedzeń, wiele zwrotów akcji i ciekawych wątków także duża dawka humoru to wszystko można w tej książce spotkać. Spowodowało to, ze jak zaczęłam tą książkę to po 10 h już nie miałam co czytać.
Nadal mamy osoby, które są dwulicowe. Chcą kierować ścieżką tej dwójki upartych bohaterów, choć oni sami już sobie pod górkę robią. A tymi osobami nie są jakieś tam nieznane osoby, tylko najbliżsi. Osoby, które powinny wspierać a nie podkładać kłody pod nogi.  Nie zabraknie również osób, które z chęcią pomogą w darzeniu do szczęścia.
A zakończenie tej powieści złamało już nieodwracalnie. Nie zostawia się czytelnika z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Nie urywa się tak wątku!
Chce więcej wręcz pragnę więcej.

Moniko! Sylwio! Dobra robota, jesteście wspaniałe nie przestawajcie robić tego co robicie;)

A Wam z całego serca polecam tą jak i poprzednią cześć. Uwierzcie mi na słowo i sprawdźcie to sami ;)

A gdyby ktoś chciał książkę z dedykacją i autografem to zapraszam do Moniki(Instagram Moniki) ;)

"Ty jesteś moją Światłością. Opromieniaj mnie, tak abym nawet w najgłębszej Ciemności umiał odnaleźć do ciebie drogę i już nigdy nie zbłądził."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Niezwykłe
 Rok wydania: 2018
Liczba stron: 777
Moja ocena:10/10

Komentarze

 1. Słyszałam o tej książce, ale nie miałam okazji jeszcze poznać pierwszego tomu. Mam go w planach, ale jest dość obszerny, więc ciężko gdzieś go upchać w wolną chwilę. Ale myślę, że prędzej czy później, na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam:):warto tą dłuższą chwilę poświęcić tej historii :)

   Usuń
 2. Bardzo Ci dziękuję kochanie moje :* <3. Nie zabijaj nas za koniec, cd w trakcie pisania he he :*

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz