„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Panika” Lauren Oliver Recenzja #89

Hej, witajcie

Panią Lauren poznałam i pokochałam przy serii Delirium, jednak nie bardzo spodobała mi się książka „7 razy dziś”.  Dziś mam dla Was recenzję 3 książki, którą przeczytałam pani Olivier. Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

Fabuła książki skupia się na wakacyjnej, dość niebezpiecznej grze o nazwie „Panika”. Warunkami uczestnictwa w tej grze jest bycie świeżo upieczonym absolwentem liceum oraz skok z stromego wybrzeża.
Mamy tu dwóch głównych bohaterów: Heather oraz Dodge. Ona bierze w niej udział, bo potrzebuje pieniędzy oraz aby ukoić soje uczucia po stracie chłopaka. On chce przestać być niewidoczny.
Razem  nimi przeżywamy całą tą grę, konkurencje, które są bardzo niebezpieczne, a cała gra nie do końca jest legalna.
Resztę poznajcie sami;)

Niestety mam problem z tą książką. Bo rozumiem sens tej historii. Jest ukazane są tu motywy jakimi może kierować się człowiek, aby osiągnąć cel. Plusem tej historii jest jej nieszablonowość, wątek romantyczny nie jest tu na pierwszym miejscu. Jej wielkim minusem jest to, że czytając o losach bohaterów, o niebezpiecznych konkurencjach czułam się jakbym czytała jakiś raport, a nie powieść, która powinna mnie wciągnąć.
Pomimo tego minusa nie jest to zła książka, jest tylko źle opowiedziana historia. Niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, o którym warto pamiętać zawsze.
Dla mnie jest ona pośrodku między dobra a zła. Przeczytajcie sami i dajcie znać co Wy o niej sądzicie."Człowiek wszędzie zabiera ze sobą swoje demony, tak samo jak zabiera ze sobą swój cień"

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 360
Moja ocena:5/10

Komentarze

  1. O tej książce swego czasu było bardzo głośno :) wciąż jej nie przeczytałam i być może tego nigdy nie zrobię, ale naprawdę bardzo chcę XDD

    Pozdrawiam ♥
    Książkowa Przystań

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz