[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Panika” Lauren Oliver Recenzja #89

Hej, witajcie

Panią Lauren poznałam i pokochałam przy serii Delirium, jednak nie bardzo spodobała mi się książka „7 razy dziś”.  Dziś mam dla Was recenzję 3 książki, którą przeczytałam pani Olivier. Czy mi się spodobała? Czytajcie dalej;)

Fabuła książki skupia się na wakacyjnej, dość niebezpiecznej grze o nazwie „Panika”. Warunkami uczestnictwa w tej grze jest bycie świeżo upieczonym absolwentem liceum oraz skok z stromego wybrzeża.
Mamy tu dwóch głównych bohaterów: Heather oraz Dodge. Ona bierze w niej udział, bo potrzebuje pieniędzy oraz aby ukoić soje uczucia po stracie chłopaka. On chce przestać być niewidoczny.
Razem  nimi przeżywamy całą tą grę, konkurencje, które są bardzo niebezpieczne, a cała gra nie do końca jest legalna.
Resztę poznajcie sami;)

Niestety mam problem z tą książką. Bo rozumiem sens tej historii. Jest ukazane są tu motywy jakimi może kierować się człowiek, aby osiągnąć cel. Plusem tej historii jest jej nieszablonowość, wątek romantyczny nie jest tu na pierwszym miejscu. Jej wielkim minusem jest to, że czytając o losach bohaterów, o niebezpiecznych konkurencjach czułam się jakbym czytała jakiś raport, a nie powieść, która powinna mnie wciągnąć.
Pomimo tego minusa nie jest to zła książka, jest tylko źle opowiedziana historia. Niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, o którym warto pamiętać zawsze.
Dla mnie jest ona pośrodku między dobra a zła. Przeczytajcie sami i dajcie znać co Wy o niej sądzicie."Człowiek wszędzie zabiera ze sobą swoje demony, tak samo jak zabiera ze sobą swój cień"

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 360
Moja ocena:5/10

Komentarze

  1. O tej książce swego czasu było bardzo głośno :) wciąż jej nie przeczytałam i być może tego nigdy nie zrobię, ale naprawdę bardzo chcę XDD

    Pozdrawiam ♥
    Książkowa Przystań

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz